یکسان ایران سیاسی فرزندان شورای شهر اصلاح طلبان

یکسان: ایران سیاسی فرزندان شورای شهر اصلاح طلبان انتخابات شورای شهر اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی این از پارازیت پایتخت کشور عزیزمان ایران آقای وزیر!

این نخستین بار نیست که وزیر جوان ارتباطات حرفی می زند که جایش را در صدر اخبار باز می کند و حضار یا همان افکار عمومی را به وجد می آورد. در حالی که انتظار می رفت

این از پارازیت پایتخت کشور عزیزمان ایران آقای وزیر!

این از پارازیت پایتخت کشور عزیزمان ایران آقای وزیر!

عبارات مهم : ارسال

این نخستین بار نیست که وزیر جوان ارتباطات حرفی می زند که جایش را در صدر اخبار باز می کند و حضار یا همان افکار عمومی را به وجد می آورد. در حالی که انتظار می رفت محمدجواد آذری جهرمی بعد از کلید زدن افشاگری راجع به واردکننده های ارز بگیر مدتی خودش را مستحق استراحت بداند، دیروز در سفرش به شیراز وعده ای داد که گرد و غبار یکی از قدیمی ترین بحث های رسانه ها و دولتمردان را تکاند.

این از پارازیت پایتخت کشور عزیزمان ایران آقای وزیر!

او که جهت رونمایی از بعضی طرح های نوآورانه حوزه فناوری اطلاعات به شیراز رفته بود، به راه اندازی ١٨سایت اندازه گیری امواج رادیویی در شیراز اشاره کرد و گفت: «در ماه های گذشته عنوان پارازیت به مطالبه جدی بخشی از شهروندان شیراز تبدیل شده است بود که به این علت از یک ماه گذشته ١٨سایت اندازه گیری فرکانس های رادیویی برخط به صورت خاص در شیراز راه اندازی شد. در دیگر شهرهای کشور هم که ذهنیت وجود پارازیت های مضر در فضای آنها وجود دارد، این اندازه گیری انجام و نمایشگر آن راه اندازی می شود. در واقع مانند نمایش آلودگی هوا، اوضاع فرکانسی نیز به صورت زنده در سطح این شهرها نشان داده می شود تا شهروندان از آن آگاه شوند.»

به نظر می رسد علت گزینش شیراز به عنوان نخستین شهری که دستگاه های اندازه گیری فرکانس در آن راه اندازی شده، نارضایتی عمومی مردم آن باشد، نارضایتی ای که در برهه های متفاوت مردمی را که دلواپس سلامتی ارزش بودند به اعتراض کشاند. البته اگر اخبار را مرور کنیم، می بینیم که اوضاع مردم بقیه شهرها هم چندان مناسب نیست. به عنوان نمونه همین پایتخت کشور عزیزمان ایران هم نیاز مبرم به راه اندازی دستگاه هایی جهت اندازه گیری فرکانس دارد و به نظر می رسد نقاطی که جهت راه اندازی این دستگاه ها مناسب هست، نزدیک ترین نقطه به دکل هایی است که به عنوان فرستنده پارازیت ها آشنا می شوند. در سال ٨٨ اعلام شد که در ٧نقطه متفاوت پایتخت کشور عزیزمان ایران دکل های ارسال پارازیت راه اندازی شده است هست. موضوعی که سال ها بعد هم تأیید شد و حتی خبرگزاری ایسنا از زیاد کردن تعداد مراکز ارسال پارازیت خبر داد. نخستین کسی که به این عنوان تصویر العمل نشان داد مسعود پزشكیان، نایب مدیر وقت مجلس شورای اسلامی بود که اعلام کرد: «از نهادی كه مسئول پخش پارازیت جهت مختل كردن ماهواره ها در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران هست، خواهش می كنیم به عواقب جدی این امواج مخرب بر سلامت شهروندان تهرانی توجه داشته باشد.»

این نخستین بار نیست که وزیر جوان ارتباطات حرفی می زند که جایش را در صدر اخبار باز می کند و حضار یا همان افکار عمومی را به وجد می آورد. در حالی که انتظار می رفت

حالا این پرسش مطرح می شود ٧نقطه ای که در سال ٨٨ از راه اندازی دکل در آنها صحبت می شد، کدام نقاط پایتخت کشور عزیزمان ایران بوده اند و اگر وزیر ارتباطات بخواهد در پایتخت کشور عزیزمان ایران دستگاه سنجش فرکانس راه اندازی کند، باید سراغ کجاها برود؟ هنگامی که رد اخبار انتشار یافته راجع به ٧دکل راه اندازی شده است را می گیریم به نقاط مختلفی می رسیم ولی از سال ٨٩ تا سال ٩٦ یعنی کمتر از ٧ماه پیش، بیشترین اشاره ای که به راه اندازی دکل های ارسال پارازیت شده، به نقل از سایت هایی چون تابناک و فرارو این مناطق بوده اند: لویزان، شهرك اكباتان، شهرك غرب، جام جم، پایتخت کشور عزیزمان ایران پارس، هفت تیر و میدان شهدا. با دنبال کردن تصویرهای آن چه به عنوان دکل ارسال پارازیت از این نقاط مخابره شده است هست، به نظر می رسد با گذشت چند سال از نصب، آنها هنوز سر جای خودشان هستند. از طرفی اظهارنظر مسئولان متفاوت هم نشان می دهد که ارسال پارازیت در پایتخت کشور عزیزمان ایران نه تنها کم کردن نداشته هست، بلکه در برهه هایی با زیاد کردن هم روبه رو بوده هست، به عنوان نمونه از حوالی انتخابات سال ٩٦ ارسال پارازیت روی امواج ماهواره ای شدت گرفت و هنوز هم ادامه دارد تا جایی که وزیر ارتباطات قانع شده است که راه اندازی دستگاه های سنجش فرکانس در شهرهای متفاوت از جمله پایتخت کشور عزیزمان ایران یکی از مطالبات مردم از نهادهای مخابراتی است و شهیندخت ملاوردی، دستیار خاص مدیر جمهوری در حوزه حقوق شهروندی، می گوید:«برای بررسی سیگنال های پارازیت و تاثیرات مخرب آن به صورت مقطعی کمیته ای متشکل از شرکت فناوری اطلاعات وارتباطات، شرکت انرژی اتمی ایران، ستادکل نیروهای مسلح و بعضا محیط زیست تشکیل شده است است.»

روزنامه شهروند

واژه های کلیدی: ارسال | ایران | شیراز | اندازی | دستگاه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs