یکسان ایران سیاسی فرزندان شورای شهر اصلاح طلبان

یکسان: ایران سیاسی فرزندان شورای شهر اصلاح طلبان انتخابات شورای شهر اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی تشریح شش ایراد هیات تطبیق به طرح ترافیک تازه

معاون نظارت شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با تشریح شش ایراد هیات تطبیق به طرح ترافیک تازه گفت: روز شنبه ایرادات این هیات در کمیسیون تخصصی بررسی می‌شود.

تشریح شش ایراد هیات تطبیق به طرح ترافیک تازه

تشریح شش ایراد هیات تطبیق به طرح ترافیک تازه

عبارات مهم : ایران

معاون نظارت شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با تشریح شش ایراد هیات تطبیق به طرح ترافیک تازه گفت: روز شنبه ایرادات این هیات در کمیسیون تخصصی بررسی می شود.

افشین حبیب زاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به ایرادات هیات تطبیق به طرح تازه ترافیکی پایتخت گفت: دقت داشته باشید که طرح ترافیک تازه مصوبه شورای ترافیک پایتخت کشور عزیزمان ایران را دارد و مورد نیاز الاجراست و تنها در شورای شهر عوارض آن تصویب شده است است.

وی با بیان اینکه هیات تطبیق شش ایراد به طرح ترافیکی تازه گرفته است گفت: نخستین ایراد این هیات به طرح ترافیک تازه “شکلی” بوده و عنوان داشته که باید قید می شده است که این مصوبه چه تعداد رای آورده است که این مساله جز پرسشها مورد بحث هیات تطبیق نیست.

تشریح شش ایراد هیات تطبیق به طرح ترافیک تازه

معاون نظارت شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه دومین ایراد هیات تطبیق، مربوط به عوارض محدوده زوج و فرد بود، افزود: هیات تطبیق اعلام کرده است که ورود به محدوده زوج و فرد رایگان بوده و نمی توان جهت آن عوارضی تعیین کرد در صورتی که این مساله جز اختیارات شورای ترافیک پایتخت کشور عزیزمان ایران است و هیات تطبیق نیز اجازه ورود به حیطه وظایف شورای ترافیک را ندارد چراکه این هیات تنها مصوبات شورا را با قانون تطبیق می دهد و نمی تواند درمورد مصوبه شورای ترافیک اظهارنظر کند. هر چند که براساس مصوبه شورای عالی ترافیک گستره محدوده طرح ترافیک تازه به حلقه دوم یا همان زوج و فرد منوط به اثرگذاری اجرای طرح در محدوده طرح ترافیک است و اگر مسئولان امر بعد از سه ماه از اجرای طرح تازه ترافیکی به این جمع بندی برسند که به علت موفقیت آمیز بودن طرح، باید محدوده زوج و فرد نیز درگیر شود این محدوده نیز زیر بار طرح تازه می رود.

وی افزود: شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت عدم بررسی مجدد عوارض نسبت به تعیین عوارض به صورت پیش دستانه اقدام کرده است تا اگر این طرح در محدوده زوج و فرد تسری یابد، مشکلی بابت تعیین عوارض نباشد.

معاون نظارت شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با تشریح شش ایراد هیات تطبیق به طرح ترافیک تازه گفت: روز شنبه ایرادات این هیات در کمیسیون تخصصی بررسی می‌شود.

حبیب زاده در تشریح سومین ایراد هیات تطبیق گفت: براساس مصوبه شورا در روزهای آلوده که شاخص آلایندگی بیش از 100 هست، ضریب عوارض تردد یک و نیم برابر زیاد کردن می یابد ولی هیات تطبیق عنوان کرده که در حال حاضر فروش طرح ترافیک از سوی کمیته اضطرار ممنوع می شود و خواهان براق سازی در این عنوان هستند ولی باید بگویم کمیته اضطرار فروش آرم روزانه را ممنوع می کرد و افرادی که دارای آرم های سالیانه و مدت دار بودند می توانستند آزادانه تردد کنند ولی حالا در طرح ترافیک تازه همه افراد می توانند به شرط پرداخت عوارض بالاتر تردد داشته باشند و تردد جهت افرادی که طرح ترافیک داشتند چه آلودگی هوا اوج و چه زیر 100 بود تفاوتی نداشت و تنها جهت مردم محدودیت ایجاد می کرد.

وی در تشریح چهارمین ایراد هیات تطبیق گفت: ایراد چهارم درخصوص اوضاع جانبازان در طرح ترافیک تازه بود و عنوان داشتند که براساس قانون باید طرح ترافیک جهت آنها رایگان باشد در حالی که در قانون آمده است که “وزارت کشور” می بایست تدابیری جهت تردد رایگان جانبازان در نظر بگیرد و این ربطی به شهرداری ندارد هرچند که ما در این حوزه نیز تغییری اعمال نکرده و جانبازان اعصاب و روان بالای 25 درصد و جانبازان غیر اعصاب و روان بالای 75 درصد می توانند مانند گذشته به صورت رایگان تردد کنند.

حبیب زاده با بیان اینکه هیات تطبیق در پنجمین ایراد خود عنوان کرده است که تعیین ضریب جهت خودروهای آژانس و … بر زیاد کردن کرایه آنها تاثیر می گذارد گفت: رانندگان آژانس و … از تخفیف 50 درصدی برخوردار هستند ولی این تنها ایراد هیات تطبیق است که می توان مجددا درخصوص تاثیرات عوارض بر کرایه آنها بحث کرد.

تشریح شش ایراد هیات تطبیق به طرح ترافیک تازه

معاون نظارت شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه هیات تطبیق در آخرین ایراد خود به عوارض بالای تردد کامیون ها در شهر ایراد گرفته است گفت: اساسا کامیون های بالای 6 تن نمی توانند به شهر به غیر از هنگامه شب وارد شوند و تنها کامیون هایی بنا به ضرورتشان می توانند در طول روز در شهر تردد کنند که در مصوبه شورای شهر آمده است که این کامیون ها باید علاوه بر جدول هر ساله، عوارض بدهند چراکه معتقدیم این کامیون ها علاوه بر آلودگی، تاثیراتی بر روی جریان ترافیک می گذارند که مورد نیاز است عوارض بیشتری پرداخت کنند.

حبیب زاده با بیان اینکه ایرادات هیات تطبیق در جلسه روز شنبه (فردا) کمیسیون حمل و نقل بررسی خواهد شد گفت: همچنین روز یکشنبه این عنوان در صحن علنی شورای شهر بررسی می شود تا پاسخ قانونی به هیات تطبیق در این زمینه داده شود.

معاون نظارت شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با تشریح شش ایراد هیات تطبیق به طرح ترافیک تازه گفت: روز شنبه ایرادات این هیات در کمیسیون تخصصی بررسی می‌شود.

واژه های کلیدی: ایران | ترافیک | ترافیک | شورای شهر | طرح ترافیک | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs