یکسان ایران سیاسی فرزندان شورای شهر اصلاح طلبان

یکسان: ایران سیاسی فرزندان شورای شهر اصلاح طلبان انتخابات شورای شهر اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری شوخی نوازی سامان احتشامی در برنامه دورهمی

به گزارش گروه تحریریه سایت، شب گذشته مهران مدیری به عنوان پشت پرده ها و بر ملا شدن آنها پرداخت. وی گفت: در حال حاضر راجع به بیانات پشت پرده بحث فراوان است و

شوخی نوازی سامان احتشامی در برنامه دورهمی

شوخی نوازی سامان احتشامی در برنامه دورهمی

عبارات مهم : پیانو

شب گذشته مهران مدیری، میزبان سامان احتشامی پیانیست کشورمان بود.

به گزارش گروه تحریریه سایت، شب گذشته مهران مدیری به عنوان پشت پرده ها و بر ملا شدن آنها پرداخت.

وی گفت: در حال حاضر راجع به بیانات پشت پرده بحث فراوان است و یک عده اعتقاد هستند که امروزه پشت پرده ای وجود ندارد. او در ادامه از تماشاگران خواست تا پرسش های خودشان را راجع به پشت پرده او بپرسند.

مدیری در پاسخ به پرسش یک تماشاگر راجع به داشتن محافظ شخصی گفت: من محافظ ندارم و در یک مصاحبه هم گفتم که ما جاهایی که می رویم، خودشان عده ای را جهت محافظت از بازیگران و صورت های معروف مسئول می کنند.

وی همچنین، راجع به علت مشکی پوشیدن خود بیان کرد: پیراهن مشکی را جهت خوش تیپی و لاغری می پوشم!(خنده).

مدیری در پاسخ به پرسش یکی از تماشاگران درخصوص گزینش بازیگران مجموعه های تلویزیونی به وسیله او بیان کرد: آیا من باید بازیگران شرکت عریض و طویل صدا و سیما را گزینش کنم؟ هر فیلم و مجموعه ای کارگردان و عوامل خودش را دارد.

وی در ادامه درخصوص پارتی بازی گفت: همه جا پارتی بازی می شود و من هم اگر ببینم کسی صلاحیتش را دارد، پارتی بازی می کنم. البته خیلی به ندرت پیش می آید.

مدیری راجع به دعوت از خواننده ها و حواشی و شایعات آن گفت: حقیقت این است که ما زیر دکور دورهمی یک سیاه چال داریم که پر از خواننده هست. هر وقت مهمان نداریم، مشعل بر می داریم و از سیاه چال خواننده گزینش می کنیم.

در ادامه برنامه، مدیری به گفتگو با سامان احتشامی پرداخت. احتشامی بعد از ورود به صحنه، نخستین قطعه خود را با نام «نسیم» اجرا کرد.

وی در ادامه، با بیان اینکه مادرم ساز پیانو را دوست داشت، در خصوص آشنایی خود با پیانو و نواختن آن گفت: مادرم دوستی داشت به اسم سهیلا زن که من با فرزندش همبازی بودم . هر وقت به منزل آنها می رفتیم، پشت پیانو می نشستم و می زدم. خب هنگامی که خانواده استعداد من را دیدند، هر چه داشتیم، فروختند و جهت من یک پیانو خریدند.

این نوازنده بیان کرد: پیش از انقلاب دوران مشکل بود و کلاس آموزشی وجود نداشت و من از دهه ۷۰ کلاس هایم را شروع کردم. درس خواندن را دوست نداشتم و دوره دانشگاهم ۹ سال طول کشید!

وی با بیان اینکه در زمینه موسیقی ایرانی تخصص دارد، اظهار کرد: موسیقی در فرنگستان از سال ۱۶۰۰ میلادی نوشته شده است است و به دوران کلاسیک رسیده. از ۱۸۲۰ به بعد هم نمایش و موسیقی شد و دوران مدرن موسیقی سپری شد. ما باید به عنوان یک موسیقیدان همه سبک ها را یاد بگیریم ولی نهایتاً من نوازنده، باید من به عنوان ایرانی ساز ایرانی بزنم و افتخار می کنم که با یک ساز فرنگی ایرانی می نوازم.

احتشامی در خصوص نبودنش در ارکسترها گفت: در وهله اول وقت ندارم و بعد اینکه هنگامی که بروم و دیده نشوم، چه فایده ای دارد. هر لحظه نام خواننده ها دیده می شود. چون از دوران کودکی وارد این حوزه شدم، یاد گرفتم در ارکستری ساز نزنم و هر لحظه دلم می خواهد دیده شوم.

وی به راه اندازی آموزش مجازی موسیقی اشاره کرد و گفت: از سال ۸۳ و بعد از اینکه از دانشگاه فارغ التحصیل شدم، یک آموزشگاه تأسیس کردم و تعدادی هنرجو پرورش دادم. فضای آموزشگاه را با همکاری بعضی دوستان گسترش دادیم تا اینکه الان جهت دسترسی بهتر هنرجوهای شهرستانی، در پی راه اندازی سایت آموزشی هستیم.

وی درخصوص درآمد خود گفت: درآمدم بستگی به شرایط کارم دارد؛ زمانی کار می کنم و زمانی نه. خدا رو شکر درآمد در حدی است که اجاره دفتر و منزل و قسط ماشین و …پرداخت کنم. اکثر موسیقیدان ها از راه برگزاری کلاس امورات خود را می گذرانند و درآمد ثابتی جهت موسیقیدان ها وجود ندارد.

اما یکی از جالب ترین بخش های برنامه دیشب شوخی نوازی سامان احتشامی بود. او در بخشی از برنامه ترکیبی از موسیقی های کلاسیک غربی و ایرانی را با پیانو نواخت. ترکیبی که گاه ریتمی شاد و گاه غمگین داشت و همین باعث خنده و خوش حالی مخاطبان می شد. او گفت که روزی خیلی اتفاقی به این ایده رسیده و جواب هم گرفته است.

احتشامی در آخر صفحه گرامافون موسیقی استاد معروفی را به موزه دورهمی اهدا کرد.

واژه های کلیدی: پیانو | برنامه | ایرانی | برنامه | موسیقی | مهران مدیری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs