یکسان ایران سیاسی فرزندان شورای شهر اصلاح طلبان

یکسان: ایران سیاسی فرزندان شورای شهر اصلاح طلبان انتخابات شورای شهر اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار پزشکی ردیابی طولانی‌مدت فعالیت سلول‌های عصبی

محققان به روش جدیدی دست یافتند که با استفاده از آلودگی ویروسی می‌توان سلول‌های عصبی را جهت مدت وقت طولانی ردیابی و مطالعه کرد. 

ردیابی طولانی‌مدت فعالیت سلول‌های عصبی

ردیابی طولانی مدت فعالیت سلول های عصبی

عبارات مهم : ویروس

محققان به روش جدیدی دست یافتند که با استفاده از آلودگی ویروسی می توان سلول های عصبی را جهت مدت وقت طولانی ردیابی و مطالعه کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری مدیکال ساینس، طی دهه گذشته متخصصان علوم اعصاب از یک نسخه اصلاح شده است ویروس هاری جهت نشان گذاری سلول های عصبی و ردیابی ارتباط بین آن ها استفاده کردند. گرچه این روش جهت سالها بافایده بود؛ ولی یک معضل عمده داشت؛ این ویروس جهت سلول ها سمی بود و نمی توانست زیاد از دو هفته مورد استفاده قرار گیرد.

محققان MIT و موسسه علوم اعصاب Allen موفق به توسعه نسخه جدیدی از این ویروس شده است اند که در صورت آلوده کردن سلول، از تکثیر آن جلوگیری می کند و به سلول اجازه انتقال اطلاعات ژنتیکی بدون کوچکترین آسیبی را می دهد. با استفاده از این روش می توان سلول های عصبی آلوده را جهت ماه ها مطالعه کرد و عملکرد و اتصالات آن را مورد بررسی قرار داد.

ردیابی طولانی‌مدت فعالیت سلول‌های عصبی

در روش اول که طی دهه گذشته مورد استفاد قرار گرفت، نورون های آلوده با سرعت بالایی تکثیر می شدند که اتفاق خوبی نبود. در این روش تازه سلول های آلوده ماه ها ظاهر و عملکردی طبیعی دارند و به آسانی می توان آنها را مورد مطالعه قرار داد.

ردیابی و بررسی عملکرد، اتصالات و تکثیر سلول های عصبی جهت مدت وقت طولانی اطلاعات ارزشمندی را در زمینه بیماری های عصبی در اختیار محققان قرار می دهد.

محققان به روش جدیدی دست یافتند که با استفاده از آلودگی ویروسی می‌توان سلول‌های عصبی را جهت مدت وقت طولانی ردیابی و مطالعه کرد. 

نتایج این مطالعه در نشریه Nature Neuroscience انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: ویروس | فعالیت | محققان | مطالعه | استفاده | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs